Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Tvoření z papíru
 4. Valentýnské přáníčko
04.02.2019

Valentýnské přáníčko

Materiál a nářadí:

 • nůžky
 • obyčejná tužka s měkkou tuhou, příp. pravítko a guma na gumování
 • bílá čtvrtka
 • červený nebo růžový papír nebo barevná čtvrtka
 • dvě fotografie (jedna vlastní a druhá milované osoby)
 • lepidlo
 • příp. výsekový strojek srdíčko

Únor se nese ve znamení dožívající zimy - ale v posledních letech i ve znamení lásky. 14. února totiž slavíme na Valentýna svátek všech zamilovaných. K této příležitosti si můžeme vyrobit originální přáníčko s fotografií.

Postup:

 1. Z červeného nebo růžového papíru vystřihneme dvě srdíčka podle šablony. Velikost můžeme přizpůsobit podle fotografií, které chceme do rámečku vložit. (Např. já jsem pracovala se 75% zmenšeninou.)

 2. Obě srdíčka vystřiháme do spirály podle naznačených čar. Poslední srdíčko prostřihneme zhruba do poloviny - jedno shora, druhé zespodu.

 3. Zvolené fotografie vystřihneme do tvaru srdce - obrys by měl být o něco málo menší, než obrys červeného/růžového srdce, aby později obrázek nepřečníval. Fotografii přilepíme k vnějšímu okraji srdce. Stejně postupujeme i u druhého srdíčka.
  Pozn.: Pro ilustraci jsem použila fotografie našich dětí.

 4. Čtvrtku přizpůsobíme na vhodnou velikost (já jsem ji zmenšila na rozměr 26x15,5 cm) a v polovině přeložíme. Aby sklad nebyl kostrbatý, přejedeme nejprve čtvrtku hrotem nůžek podél pravítka.

 5. Na každou stranu přáníčka přilepíme jednu fotografii v srdíčku tak, aby se spirála točila směrem k prostředku. Srdce neumisťujeme rovně, ale mírně do strany.

 6. Uprostřed malá srdíčka zaklesneme do sebe.

 7. Nakonec přáníčko dozdobíme, např. přilepíme další malá srdíčka vystřižená z barevného papíru, ze kterého jsme střihali velká srdce. Můžeme použít i výsekový strojek ve tvaru srdíčka různých velikostí.

  A přáníčko je hotové. Každý jistě pochopí i beze slov vzkaz, který sděluje: Jsme spolu spojeni láskou...

Krásného Valentýna!

Autor: Hanka Kalašová


Další foto:

                

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena