Novinky
24.11.2022
STOP STAV mikulášských zakázkových objednávek
Dnešním dnem 24. 11. 2022 vyhlašujeme stop stav na veškeré objednávky obsahujících neskladové zboží pro mikuláškou pochůzku, jedná se zejména o kostým... číst celé
10.11.2022
Mikulas.cz
Hledáte Mikuláše, čerta a anděla pro Vaše dítka?Nebo jste naopak Mikulášský spolek a nabízíte své služby nejen rodinám? číst celé
30.09.2022
Omezení dodávek elektrické energie
Z důvodu nahlášeného omezení dodávky elektrické energie v naší oblasti pro den 30. 9. 2022 budou probíhat expedice objednávek v omezeném režimu. Děku... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Tvoření z papíru
 4. Valentýnské přáníčko

Valentýnské přáníčko

Materiál a nářadí:

 • nůžky
 • obyčejná tužka s měkkou tuhou, příp. pravítko a guma na gumování
 • bílá čtvrtka
 • červený nebo růžový papír nebo barevná čtvrtka
 • dvě fotografie (jedna vlastní a druhá milované osoby)
 • lepidlo
 • příp. výsekový strojek srdíčko

Únor se nese ve znamení dožívající zimy - ale v posledních letech i ve znamení lásky. 14. února totiž slavíme na Valentýna svátek všech zamilovaných. K této příležitosti si můžeme vyrobit originální přáníčko s fotografií.

Postup:

 1. Z červeného nebo růžového papíru vystřihneme dvě srdíčka podle šablony. Velikost můžeme přizpůsobit podle fotografií, které chceme do rámečku vložit. (Např. já jsem pracovala se 75% zmenšeninou.)

 2. Obě srdíčka vystřiháme do spirály podle naznačených čar. Poslední srdíčko prostřihneme zhruba do poloviny - jedno shora, druhé zespodu.

 3. Zvolené fotografie vystřihneme do tvaru srdce - obrys by měl být o něco málo menší, než obrys červeného/růžového srdce, aby později obrázek nepřečníval. Fotografii přilepíme k vnějšímu okraji srdce. Stejně postupujeme i u druhého srdíčka.
  Pozn.: Pro ilustraci jsem použila fotografie našich dětí.

 4. Čtvrtku přizpůsobíme na vhodnou velikost (já jsem ji zmenšila na rozměr 26x15,5 cm) a v polovině přeložíme. Aby sklad nebyl kostrbatý, přejedeme nejprve čtvrtku hrotem nůžek podél pravítka.

 5. Na každou stranu přáníčka přilepíme jednu fotografii v srdíčku tak, aby se spirála točila směrem k prostředku. Srdce neumisťujeme rovně, ale mírně do strany.

 6. Uprostřed malá srdíčka zaklesneme do sebe.

 7. Nakonec přáníčko dozdobíme, např. přilepíme další malá srdíčka vystřižená z barevného papíru, ze kterého jsme střihali velká srdce. Můžeme použít i výsekový strojek ve tvaru srdíčka různých velikostí.

  A přáníčko je hotové. Každý jistě pochopí i beze slov vzkaz, který sděluje: Jsme spolu spojeni láskou...

Krásného Valentýna!

Autor: Hanka Kalašová


Další foto:

                

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

 

© Copyright 2001 - 2023 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena