Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Tkaný náramek z korálků
29.07.2019

Tkaný náramek z korálků

Materiál a nářadí:

Návod:

 1. Nejprve upevníme na stav nitě. Počet řad (nití) závisí na požadované šířce náramku a také na vzoru, který chceme vytvořit. Je dobré si vzor nejdříve nakreslit, případně si rozpočítat počet korálků a podle toho určit počet nití.
  My budeme mít 7 řad, potřebujeme tedy 8 nití. Pomocí kolíků po stránách nitě upevníme uzlíky.

 2. Princip tkaní je jednoduchý, i když ze začátku to tak nemusí vypadat.
  Navlékneme si další nit (budu jí říkat vodící nit), na tu budeme navlékat korálky. Navlečeme 7 korálků - do každé mezery mezi nitěmi přijde jeden.

  Vodící nití včetně korálků překřížíme shora nitě upevněné ve stavu. Pro usnadnění práce si korálky prsty přidržíme v mezerách, ze začátku samy držet nebudou a vyhneme se tak chybám ve vzoru.
  Na konci řady se vrátíme vodicí nití zpátky - poslední nit na stavu jakoby obkroužíme vodicí nití a spodem se jehlou vrátíme všemi sedmi korálky zpátky. Tím budou korálky upevněny na stavu. Nejdřív tedy jedeme vodící nití shora a potom spodem. Nit vede korálky dvakrát.

 3. První dvě řady jsem udělala v hnědé barvě a od třetí řady začínáme vytvářet vzor. Navlékáme dva hnědé korálky, zbytek je v jiné barvě. Postupně přidáváme v každé řadé o jeden hněý korálek víc a ubíráme světlé korálky - tím vznikne vzor trojúhelníku.

 4. Vzor i barvy můžeme libovolně střídat.
 5. Když se blížíme k požadované délce náramku, začneme postupně ubírat korálky - na každé straně po jednom korálku, přebývající nitě provlékneme korálky spolu s vodící nití.

 6. Na závěr nám zbyde jen jeden poslední korálek, na tento korálek připevníme zapínání.

 7. Korálek schováme pod spojovací díl, protáhneme nitě a poté připevníme magnetické zapínání - to je pro náramky ideální, snadno se zapne i jednou rukou.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

             

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena