Novinky
30.06.2022
Omezení šití kostýmů
Ve dnech 1.- 10. 7. 2022 bude z důvodu čerpání dovolených uzavřena šicí dílna a nebudeme schopni vyřídit případné zakázky šití kostýmů. Pro ostatní o... číst celé
20.12.2021
Expedice zboží do Vánoc a o svátcích
Stále expedujeme a expedovat budeme i v mezisvátečním období, jen vám neumíme zaručit včasné a rychlé doručení objednaného zboží. Slíbit můžeme, že zb... číst celé
16.11.2021
Mikulášské kostýmy
Max. termín pro objednání mikulášských kostýmů, tak abychom je stihli nechat ušít a doručit vám do 3.12.2021 je PONDĚLÍ 22.11.2021. U objednávek přij... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Tkaný náramek z korálků

Tkaný náramek z korálků

Materiál a nářadí:

Návod:

 1. Nejprve upevníme na stav nitě. Počet řad (nití) závisí na požadované šířce náramku a také na vzoru, který chceme vytvořit. Je dobré si vzor nejdříve nakreslit, případně si rozpočítat počet korálků a podle toho určit počet nití.
  My budeme mít 7 řad, potřebujeme tedy 8 nití. Pomocí kolíků po stránách nitě upevníme uzlíky.

 2. Princip tkaní je jednoduchý, i když ze začátku to tak nemusí vypadat.
  Navlékneme si další nit (budu jí říkat vodící nit), na tu budeme navlékat korálky. Navlečeme 7 korálků - do každé mezery mezi nitěmi přijde jeden.

  Vodící nití včetně korálků překřížíme shora nitě upevněné ve stavu. Pro usnadnění práce si korálky prsty přidržíme v mezerách, ze začátku samy držet nebudou a vyhneme se tak chybám ve vzoru.
  Na konci řady se vrátíme vodicí nití zpátky - poslední nit na stavu jakoby obkroužíme vodicí nití a spodem se jehlou vrátíme všemi sedmi korálky zpátky. Tím budou korálky upevněny na stavu. Nejdřív tedy jedeme vodící nití shora a potom spodem. Nit vede korálky dvakrát.

 3. První dvě řady jsem udělala v hnědé barvě a od třetí řady začínáme vytvářet vzor. Navlékáme dva hnědé korálky, zbytek je v jiné barvě. Postupně přidáváme v každé řadé o jeden hněý korálek víc a ubíráme světlé korálky - tím vznikne vzor trojúhelníku.

 4. Vzor i barvy můžeme libovolně střídat.
 5. Když se blížíme k požadované délce náramku, začneme postupně ubírat korálky - na každé straně po jednom korálku, přebývající nitě provlékneme korálky spolu s vodící nití.

 6. Na závěr nám zbyde jen jeden poslední korálek, na tento korálek připevníme zapínání.

 7. Korálek schováme pod spojovací díl, protáhneme nitě a poté připevníme magnetické zapínání - to je pro náramky ideální, snadno se zapne i jednou rukou.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

             

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2022 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena