Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

29.07.2019

Tepaná vážka

Materiál a nářadí:

 • Měkký osteofix 1,0mm a 0,3mm - chirurgická ocel
 • Kleště se zoubky - osteofix je hladký a kleště se zoubky tolik nekloužou
 • Štípací kleště
 • Kladivo
 • Bižuterní kovadlina
 • Zlomky minerálů

Návod:

 1. Uštípneme si zhruba 20 cm osteofixu 1,0mm. Doporučuji pro začátek raději delší kousek, abyste nemuseli práci zbytečně opakovat. Konec drátu zatočíme do spirálky (obr. 1), to bude hlavička.

 2. Dále tvarujeme křidélka, je na vás, jak je vytvarujete. Začneme s horním, tedy větším křídlem (obr. 2). Snažte se dodržet ladné křivky vážky, osteofix je krásně měkký a nepruží, proto se s ním dobře pracuje.

 3. Pokračujeme takto dále, dokud není hotova jedna strana. U malého křídla postupujeme stejně jako u velkého. Když máme hotové malé křídlo, přejdeme úhlopříčně ke druhé straně (obr. 3) a tvarujeme stejně jako první.

 4. Když máme hotové obě strany, je čas na ,,ocásek". Stačí drát ohnout o 90° (obr. 4) a uštípnout potřebnou délku cca 3-4 cm, podle velikosti vážky.
 5. Aby vážka dostala "šmrnc" vytepáme jí pomocí kladívka a kovadlinky křidélka a ocásek (obr. 5). Tepejte však opatrně, příliš silné údery mohou způsobit ošklivé drážky!

 6. Tepáním se stane to, že se křidélka trochu rozejdou, stačí je pouze kleštěmi srovnat (obr. 6). Křidélka nemusí být zcela u sebe, mohou mezi nimi být mezery, jednoduše je schová tělíčko z úlomků minerálů.

 7. Na takto hotovou vážku připevníme osteofix 0,3mm (obr. 7), postačí kousek dlouhý cca 5cm. Nezapomeňte osteofix začistit tak, aby neškrábal po přejetí bříškem prstu.

 8. Na drátek navlečeme 4 zlomky minerálu (já zde použila hematit, ale lze použít jakýkoli) (obr.8). Opět upevnit a začistit.

 9. Nyní stačí pouze připevnit očko (obr.9) a lze použít jako přívěsek na náhrdelník, mobil, nebo kabelku. Výhoda chirurgické oceli oproti postříbřenému drátu je, že nezčerná, neponičí se tepáním a je vhodná pro alergiky.

Autor: Helena Špačková


Další foto:

      

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena