Novinky
24.11.2022
STOP STAV mikulášských zakázkových objednávek
Dnešním dnem 24. 11. 2022 vyhlašujeme stop stav na veškeré objednávky obsahujících neskladové zboží pro mikuláškou pochůzku, jedná se zejména o kostým... číst celé
10.11.2022
Mikulas.cz
Hledáte Mikuláše, čerta a anděla pro Vaše dítka?Nebo jste naopak Mikulášský spolek a nabízíte své služby nejen rodinám? číst celé
30.09.2022
Omezení dodávek elektrické energie
Z důvodu nahlášeného omezení dodávky elektrické energie v naší oblasti pro den 30. 9. 2022 budou probíhat expedice objednávek v omezeném režimu. Děku... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

Srdcové dečky

Materiál a nářadí:

 • papír
 • nůžky
 • obyčejná tužka s měkkou tuhou, příp. pravítko a guma na gumování

Před nedávnem jsme si vyrobili dvoubarevné sněhové vločky. Stejnou technikou si můžeme vyzdobit byt na Valentýna - svátek zamilovaných.

Papír se nejlépe hodí origami v růžové nebo červené barvě. V dřevěném interiéru budou dečky působit velice hezky i z přírodního papíru s tmavší rubovou stranou. Vystačíme si ale i s obyčejným kancelářským papírem nebo s balicím červeným s bílou rubovou stranou.

Postup:

 1. Čtverec papíru o délce jedné hrany 21 cm přeložíme přes úhlopříčku, a poté ještě na osm stejných částí. Abychom v jednom skladu neměli příliš širokou vrstvu papíru, skládáme jej do harmoniky.

 2. Zvolíme vybranou šablonu, kterou obkreslíme na složený papír a pečlivě vystřihneme.

 3. Dečku se srdíčky opatrně rozložíme, aby se nepotrhala.

 4. U šablon A, B a E již máme hotovo, u ostatních nás ještě čeká překládání. Vždy začneme s přeložením horní části srdíčka nahoru, poté překlopíme špičku do rubu. Dohromady nám tak z obou částí vznikne kontrastní bílé srdíčko.

 5. Hotový věneček D můžeme použít samotný kolem široké svíčky, nebo jej doplníme dečkou podle šablony E. Na tu nám vystačí papír o rozměru 10 cm.
  Vnitřní kruh ze srdíček můžeme položit navrch lícovou nebo rubovou stranou, obě kombinace působí velice romanticky.
  Stejně tak bude vypadat něžně i dečka z obyčejného kancelářského papíru.

 6. I ostatní dečky lahodí oku v jakékoliv kombinaci. Seřazeny podle šablon v pořadí A, B, C.
  Použijeme je plastické na ozdobu nebo zalaminované jako podložku pod svíčku.

 7. Když přeložíme všechny díly, vločka je hotová. Můžeme ji nalepit jako obrázek, zavěsit na stěnu či přilepit na okno. Nebo ji použijeme jako ozdobu kolem svíčky.
  Vločku můžeme také nechat zalaminovat. Tak poslouží i jako podložka pod svíčku s tepelnou izolací. Nebo ji zalaminovanou můžeme zavěsit na stěnu i v případě, že jsme vyráběli z jemnějších materiálů.

Krásného Valentýna!

Autor: Hanka Kalašová


Další foto:

             

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

 

© Copyright 2001 - 2022 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena