Novinky
30.05.2023
Dovolená
Ve dnech 8.-16.6.2023 čerpáme dovolenou - v těchto dnech budou objednávky expedované v omezeném rozsahu. Skladové zboží z dobírkových a uhrazených obj... číst celé
27.02.2023
Výpadek e-mailových schránek
Psali jste nám e-mail s dotazem nebo ohledně objednávky a dosud jste se nedočkali odpovědi? Neznamená to, že jsme neodpověděli záměrně, ale ... číst celé
12.02.2023
Mrazy polevují
Díky příznivé předpovědi počasí se vracíme k expedici veškerého námi nabízeného zboží bez jakéhokoliv omezení. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Textilní techniky
 4. Sítotisk - šablona My Style

Sítotisk - šablona My Style

Materiál a nářadí:

 • šablona na sítotisk - My Style
 • krepová maskovací páska
 • barva na sítotisk My Style nebo hustější barvy na textil, vyzkoušeno máme s barvami Nerchau

Pokud se zajímáte o novinky ve tvoření trochu více, tak tuhle šablonu určitě už znáte nebo jste o ní alespoň slyšeli. Já už jsem jí párkrát vyzkoušela a podělím se s vámi o pár tipů.

Postup:

 1. Šablona je samolepící, i přes opětovné používání a mytí na tričku pořád dobře drží. Pro jistotu jí můžete ještě oblepit lepící páskou, také proto, že pokud barvu trochu přetáhneme,  neušpiníme si tričko. Pokud nevíte, kam přesně obrázek umístit, osvědčilo se mi tričko obléknout a fantomovou tužkou si vyznačit místo, kde by měl obrázek začínat. Fantomová tužka po několika dnech sama zmizí (není nutné tričko prát).

 2. Na okraje šablony (mimo motiv) začneme nanášet barvu.  Trochu si rozmyslete, jaké barvy a kde chcete mít - pokud použijeme více barevných odstínů, pěkně se nám budou prolínat.

 3. Součástí šablony je plastová stěrka. Tou se barva roztírá po šabloně. Pokud vidíte, že některá místa jsou bílá, doplňte barvu.  Nepracujte moc pomalu - u bílého trička, které vidíte na fotkách níže se nám stalo, že barva začala nahoře zasychat, a šablona se pak na tričko přilepila a při sundávání  se část motivu strhla.

 4. Vidíme výsledek na malinovém tričku - pokud některé místo zůstane bez barvy, lze detaily dodělat štětcem. Místa jako květina, nebo obličej ženy, kde jsou jemnější čáry, je dobré stěrkou přejet pečlivěji. I tak se může stát, že se dírky v šabloně ucpou barvou a nedosáhnete stoprocentního efektu, ale vše se dá napravit již zmíněným štětcem. Stejně tak pokud vám barva ukápne, tak můžete opět použít šablonu (mezitím ji musíte umýt) a šmouhu překrýt například motivem ptáka (barvu naneseme jen na vrchní části šablony).

 5. Dole vidíme hotové bílé tričko (použitá barva fialová a černá) a zelené tričko  (použitá  barva zelená a černá).

 6. Po použití je potřeba šablonu namočit a opatrně vyprat. Používám i kartáček, tím se lépe odtraní barva z dírek v šabloně. Když šablonu prohlédnete proti světlu, přesně uvidíte, kde ještě zůstala barva a kde už je šablona čistá. Poté jemně osušíme utěrkou a můžeme zase použít. Barva by se měla nechat schnout 24 hodin, poté motiv přežehlíme přes pečicí papír a obrázek bude pak odolný protu praní.

  Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

          

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2023 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena