Novinky
30.06.2022
Omezení šití kostýmů
Ve dnech 1.- 10. 7. 2022 bude z důvodu čerpání dovolených uzavřena šicí dílna a nebudeme schopni vyřídit případné zakázky šití kostýmů. Pro ostatní o... číst celé
20.12.2021
Expedice zboží do Vánoc a o svátcích
Stále expedujeme a expedovat budeme i v mezisvátečním období, jen vám neumíme zaručit včasné a rychlé doručení objednaného zboží. Slíbit můžeme, že zb... číst celé
16.11.2021
Mikulášské kostýmy
Max. termín pro objednání mikulášských kostýmů, tak abychom je stihli nechat ušít a doručit vám do 3.12.2021 je PONDĚLÍ 22.11.2021. U objednávek přij... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Ostružinová matematika (gizmo)

Ostružinová matematika (gizmo)

Materiál a nářadí:

Návod:

 1. Budeme pracovat s celou cívkou drátku. Na tu si navlečeme cca 60 cm rokailu.

 2. Ke stolu si připevníme gizmo. Drátek připevníme ke spirále.

 3. Teď dojde na tu matematiku. Budeme vyrábět spirálky, tak aby byli stejné. Takže 8 otoček drátu a 5 otoček drátu s korálky a znovu a znovu.

  Až budeme mít  6 válečků z korálků tak práci ukončíme. Takových kousků si připravíme 6.

 4. Teď si připravíme 2 drátované korálky.

  Drát připevníme ke spirále a namotáme si 15 cm pružinky. Po sundání ze spirály si ji rozpůlíme. Oba kousky opět navlečeme na drát a vyrobíme z nich korálky.

 5. Na konec si vyrobíme středový korálek.
  Na drátek navlečeme asi 20 cm rokailu. Opět připevníme ke spirále a vytvoříme jednoduchý gizmo korálek. Sundáme, navlečeme na drát a vyrobíme dvojitý gizmo korálek.

  Na fotce je vidět jednoduchý gizmo korálek, který je už navlečený na drátku a bude z něj za chvíli dvojitý gizmo korálek.

 6. Hotové korálky si rozmístíme na podložku a postupně navlečeme na obruč.

 7. Náušnice:
  Připravíme si „kapky“, afroháček a dva kousky gizmo spirálek ( z bodu č. 3). Gizmo spirálu navlečeme na kapku, tu uzavřeme a připevníme afroháček.
   
  Pro ty co nemají: připravíme si drát o průměru 2 mm a z něho vytvarujeme kapky. Délku drátu zjistíme následovně: délka gizmo spirálky + 3 cm na očka a ukončení.
  Na začátku drátu uděláme ketlovací očko, vytvarujeme kapku a konec drátu omotáme pod ketlovací očko ze začátku.

 8. Náhrdelník a náušnice máme hotové.

 9. K sadě patří i náramek na paměťovém drátu.
  Připravíme si 4 otočky paměťového drátu. Na jenom konci uděláme ketlovací očko. Poté navlečeme cca 2 cm rokailu, navlékneme jednu gizmo spirálku, rokail. Poté je do náramku vložen gizmo korálek z drátu (postup je v bodě č. 4). Opět rokail. Vložíme dvojitý gizmo korálek (poloviční velikost než je uvedena v postupu v bodě č. 5), rokail, gizmo korálek z drátu, rokail, gizmo spirálka a 2 cm rokailu.

  A pro ty co se diví jiné barvě, je zde vysvětlení. Náramek se líbil kamarádce a tak jsem si ho nestihla vyfotit v originální barvě k sadě. Tento je dodělávaný z jiné barvy. A z toho plyne ponaučení pro příště – je lepší mít větší množství drátku od jedné barvy.

Autor: Dana Staňková


Další foto:

                   

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2022 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena