Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Ostružinová matematika (gizmo)
26.07.2019

Ostružinová matematika (gizmo)

Materiál a nářadí:

Návod:

 1. Budeme pracovat s celou cívkou drátku. Na tu si navlečeme cca 60 cm rokailu.

 2. Ke stolu si připevníme gizmo. Drátek připevníme ke spirále.

 3. Teď dojde na tu matematiku. Budeme vyrábět spirálky, tak aby byli stejné. Takže 8 otoček drátu a 5 otoček drátu s korálky a znovu a znovu.

  Až budeme mít  6 válečků z korálků tak práci ukončíme. Takových kousků si připravíme 6.

 4. Teď si připravíme 2 drátované korálky.

  Drát připevníme ke spirále a namotáme si 15 cm pružinky. Po sundání ze spirály si ji rozpůlíme. Oba kousky opět navlečeme na drát a vyrobíme z nich korálky.

 5. Na konec si vyrobíme středový korálek.
  Na drátek navlečeme asi 20 cm rokailu. Opět připevníme ke spirále a vytvoříme jednoduchý gizmo korálek. Sundáme, navlečeme na drát a vyrobíme dvojitý gizmo korálek.

  Na fotce je vidět jednoduchý gizmo korálek, který je už navlečený na drátku a bude z něj za chvíli dvojitý gizmo korálek.

 6. Hotové korálky si rozmístíme na podložku a postupně navlečeme na obruč.

 7. Náušnice:
  Připravíme si „kapky“, afroháček a dva kousky gizmo spirálek ( z bodu č. 3). Gizmo spirálu navlečeme na kapku, tu uzavřeme a připevníme afroháček.
   
  Pro ty co nemají: připravíme si drát o průměru 2 mm a z něho vytvarujeme kapky. Délku drátu zjistíme následovně: délka gizmo spirálky + 3 cm na očka a ukončení.
  Na začátku drátu uděláme ketlovací očko, vytvarujeme kapku a konec drátu omotáme pod ketlovací očko ze začátku.

 8. Náhrdelník a náušnice máme hotové.

 9. K sadě patří i náramek na paměťovém drátu.
  Připravíme si 4 otočky paměťového drátu. Na jenom konci uděláme ketlovací očko. Poté navlečeme cca 2 cm rokailu, navlékneme jednu gizmo spirálku, rokail. Poté je do náramku vložen gizmo korálek z drátu (postup je v bodě č. 4). Opět rokail. Vložíme dvojitý gizmo korálek (poloviční velikost než je uvedena v postupu v bodě č. 5), rokail, gizmo korálek z drátu, rokail, gizmo spirálka a 2 cm rokailu.

  A pro ty co se diví jiné barvě, je zde vysvětlení. Náramek se líbil kamarádce a tak jsem si ho nestihla vyfotit v originální barvě k sadě. Tento je dodělávaný z jiné barvy. A z toho plyne ponaučení pro příště – je lepší mít větší množství drátku od jedné barvy.

Autor: Dana Staňková


Další foto:

                   

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2020 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena