Novinky
21.10.2020
Výdejní místa jsou otevřená
Stejně, jako tomu bylo na jaře, tak i nyní si můžete své objednávky nechat doručovat na výdejní místa Zásilkovny. Valná většina výdejních míst je otev... číst celé
24.04.2020
Návrat k normálnímu režimu
Spolu s ostatním uvolňováním některých opatření státem i my máme omezeních spojených s expedicí objednávek už jen minimum. Dobírku už lze nyní vybrat ... číst celé
16.03.2020
Expedujeme, ale...
I v této složité době jsme připraveni expedovat vaše objednávky tak rychle, jak jste od nás zvyklí. Jen buďte opatrní při výběru způsobu dopravy - Čes... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Originální sada z knoflíků

Originální sada z knoflíků

Základem jsou různobarevné knoflíky a drát a možná vás překvapí, jak zajímavé šperky lze vytvořit jen z obyčejných knoflíků :-)

Návod:

 1. Jak je mým dobrým zvykem, nejprve si rozplánujeme, jak bude náhrdelník vypadat a jak barvy zkombinujeme. Vždy jsem kombinovala jeden větší a jeden menší knoflík, dvě různé barvy.

 2. Budeme potřebovat jeden silnější drát, který bude tvořit základní konstrukci a jeden slabší drátek na omotování a připevnění knoflíků. Silnější drát by však měl být ohebný, lze použít i paměťový, aby dobře držel tvar.
  Nejprve slabší drátek protáheneme oběma dírkami u obou knofíků, zatočíme, poté připevníme na silnější drát a opět obtočíme. Knoflíky tak budou připevněné k sobě a také k silnějšímu drátu.

 3. Postupně přidáváme další knoflíky podle barevného schématu, které jsme si připravili na začátku. První knoflík jsme připevňovali směrem shora, ostatní připevňujeme odspodu - viz foto.

 4. Takhle vypadá náhrdelník ze zadní strany. Slabším drátkem vždy obtačíme silněšjí drát a děláme více otoček, aby knoflíky dobře držely. Pokud navazujeme drát doporučuji zacházet opatrně s přečnívajícími konci, aby potom neškrábaly do krku.

 5. Když dosáhneme požadované délky, uděláme na silném drátu očko, do kterého navlékneme karabinku na zapínání, potom drát zatočíme do spirály a tím očko uzavřeme. Slabší drát také obtočíme okolo silného drátu.

 6. Nyní se pustíme ještě do výroby naušnic, ty uděláme ze slabšího drátku. Provlékneme je oběma dírkami, děláme vlastně takové smyčky. Když máme hotové první dva knoflíky, uděláme uzlík z drátků, a pokračujeme dál.

 7. Nakonec uděláme očko, na kterém pak bude afroháček.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

         

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2020 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena