Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Originální sada z knoflíků
25.07.2019

Originální sada z knoflíků

Základem jsou různobarevné knoflíky a drát a možná vás překvapí, jak zajímavé šperky lze vytvořit jen z obyčejných knoflíků :-)

Návod:

 1. Jak je mým dobrým zvykem, nejprve si rozplánujeme, jak bude náhrdelník vypadat a jak barvy zkombinujeme. Vždy jsem kombinovala jeden větší a jeden menší knoflík, dvě různé barvy.

 2. Budeme potřebovat jeden silnější drát, který bude tvořit základní konstrukci a jeden slabší drátek na omotování a připevnění knoflíků. Silnější drát by však měl být ohebný, lze použít i paměťový, aby dobře držel tvar.
  Nejprve slabší drátek protáheneme oběma dírkami u obou knofíků, zatočíme, poté připevníme na silnější drát a opět obtočíme. Knoflíky tak budou připevněné k sobě a také k silnějšímu drátu.

 3. Postupně přidáváme další knoflíky podle barevného schématu, které jsme si připravili na začátku. První knoflík jsme připevňovali směrem shora, ostatní připevňujeme odspodu - viz foto.

 4. Takhle vypadá náhrdelník ze zadní strany. Slabším drátkem vždy obtačíme silněšjí drát a děláme více otoček, aby knoflíky dobře držely. Pokud navazujeme drát doporučuji zacházet opatrně s přečnívajícími konci, aby potom neškrábaly do krku.

 5. Když dosáhneme požadované délky, uděláme na silném drátu očko, do kterého navlékneme karabinku na zapínání, potom drát zatočíme do spirály a tím očko uzavřeme. Slabší drát také obtočíme okolo silného drátu.

 6. Nyní se pustíme ještě do výroby naušnic, ty uděláme ze slabšího drátku. Provlékneme je oběma dírkami, děláme vlastně takové smyčky. Když máme hotové první dva knoflíky, uděláme uzlík z drátků, a pokračujeme dál.

 7. Nakonec uděláme očko, na kterém pak bude afroháček.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

         

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena