Novinky
24.11.2022
STOP STAV mikulášských zakázkových objednávek
Dnešním dnem 24. 11. 2022 vyhlašujeme stop stav na veškeré objednávky obsahujících neskladové zboží pro mikuláškou pochůzku, jedná se zejména o kostým... číst celé
10.11.2022
Mikulas.cz
Hledáte Mikuláše, čerta a anděla pro Vaše dítka?Nebo jste naopak Mikulášský spolek a nabízíte své služby nejen rodinám? číst celé
30.09.2022
Omezení dodávek elektrické energie
Z důvodu nahlášeného omezení dodávky elektrické energie v naší oblasti pro den 30. 9. 2022 budou probíhat expedice objednávek v omezeném režimu. Děku... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Originální sada z knoflíků

Originální sada z knoflíků

Základem jsou různobarevné knoflíky a drát a možná vás překvapí, jak zajímavé šperky lze vytvořit jen z obyčejných knoflíků :-)

Návod:

 1. Jak je mým dobrým zvykem, nejprve si rozplánujeme, jak bude náhrdelník vypadat a jak barvy zkombinujeme. Vždy jsem kombinovala jeden větší a jeden menší knoflík, dvě různé barvy.

 2. Budeme potřebovat jeden silnější drát, který bude tvořit základní konstrukci a jeden slabší drátek na omotování a připevnění knoflíků. Silnější drát by však měl být ohebný, lze použít i paměťový, aby dobře držel tvar.
  Nejprve slabší drátek protáheneme oběma dírkami u obou knofíků, zatočíme, poté připevníme na silnější drát a opět obtočíme. Knoflíky tak budou připevněné k sobě a také k silnějšímu drátu.

 3. Postupně přidáváme další knoflíky podle barevného schématu, které jsme si připravili na začátku. První knoflík jsme připevňovali směrem shora, ostatní připevňujeme odspodu - viz foto.

 4. Takhle vypadá náhrdelník ze zadní strany. Slabším drátkem vždy obtačíme silněšjí drát a děláme více otoček, aby knoflíky dobře držely. Pokud navazujeme drát doporučuji zacházet opatrně s přečnívajícími konci, aby potom neškrábaly do krku.

 5. Když dosáhneme požadované délky, uděláme na silném drátu očko, do kterého navlékneme karabinku na zapínání, potom drát zatočíme do spirály a tím očko uzavřeme. Slabší drát také obtočíme okolo silného drátu.

 6. Nyní se pustíme ještě do výroby naušnic, ty uděláme ze slabšího drátku. Provlékneme je oběma dírkami, děláme vlastně takové smyčky. Když máme hotové první dva knoflíky, uděláme uzlík z drátků, a pokračujeme dál.

 7. Nakonec uděláme očko, na kterém pak bude afroháček.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

         

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2023 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena