Novinky
02.08.2021
Dovolená
Ve dnech 16.-24.8.2021 čerpáme dovolenou - v těchto dnech nebudou objednávky expedované. Skladové zboží z dobírkových a uhrazených objednávek připraví... číst celé
18.06.2021
Odstávka datových sítí České pošty
POZOR! Očekáváte balíček doručovaný Českou poštou a máte v plánu si ho zajít vyzvednout o víkendu? Změňte plány! Česká pošta bude mít od pátku 18.6.20... číst celé
19.02.2021
Technický problém poštovních serverů
Psali jste nám e-mail a nedočkali jste se odpovědi? Ačkoliv si na kvalitní komunikaci se zákazníky zakládáme, tak se to opravdu mohlo stát. Již pár dn... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Hodinky s náramkem z korálků

Hodinky s náramkem z korálků

Materiál a nářadí:

 • hodinový strojek - dá se sehnat na internetu v různých eshopech, musí být uzpůsoben tomu, že na něj budeme přidělávat korálky - viz krok č. 1.
 • Ketlovací jehly a kleště
 • Spojovací kroužky
 • Broušené korálky různých barev (ohňovky)
 • Zapínání

Návod:

 1. Na hodinový strojek upevníme pomocí kleští spojovací kroužky. Já jsem zvolila tři - na ty budeme pak upevňovat ketlovacíc jehly s korálky.

  Ketlovací jehly lze připojit přímo na strojek, ale z hlediska flexibility náramku se řešení s kroužky ukázalo jako lepší.

 2. Připravíme si ketlovací jehly, navlékneme korálky a na konci jehly vytvoříme pomocí ketlovaích kleští druhé očko. Kdo neví jak na to, podívejte se do mých starších návodů. Každou ketlovací jehlu připevníme na jeden kroužek.

 3. Nyní máme z jedné strany ketlovací jehly napojeny kroužky na hodinový strojek, z druhé strany na ně připevníme opět kroužek - tentokrát všechny tři jehly nasměrujeme do jednoho spojovacího kroužku. Pokračujeme dál, na kroužek přidáme tentokrát již jen dvě ketlovací jehly, opět kroužek, pak zase dvě ketlovací jehly, dokud náramek u hodinek nemá potřebnou délku.

  Tady se vám práce může trošku zkomplikovat, když se budete snažit "nacpat" dvě ketlovací jehly do jednoho kroužku, můžete je jemně prohnout, případně lze použít jednu jehlu trošku delší, aby pak obě do kroužku pasovaly.

 4. Jako uzávěr jsem se rozhodla použít tzv. americké zapínání. Připevníme ho na jehly opět pomocí spojovacího kroužku. Rozhodně nepoužívejte magnetické zapíníní, je sice praktické, ale hodinky zmagnetizuje a zničí!!

 5. A tady je výsledný produkt...snad se bude líbit :-)

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2021 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena