Novinky
24.11.2022
STOP STAV mikulášských zakázkových objednávek
Dnešním dnem 24. 11. 2022 vyhlašujeme stop stav na veškeré objednávky obsahujících neskladové zboží pro mikuláškou pochůzku, jedná se zejména o kostým... číst celé
10.11.2022
Mikulas.cz
Hledáte Mikuláše, čerta a anděla pro Vaše dítka?Nebo jste naopak Mikulášský spolek a nabízíte své služby nejen rodinám? číst celé
30.09.2022
Omezení dodávek elektrické energie
Z důvodu nahlášeného omezení dodávky elektrické energie v naší oblasti pro den 30. 9. 2022 budou probíhat expedice objednávek v omezeném režimu. Děku... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Hodinky s náramkem z korálků

Hodinky s náramkem z korálků

Materiál a nářadí:

 • hodinový strojek - dá se sehnat na internetu v různých eshopech, musí být uzpůsoben tomu, že na něj budeme přidělávat korálky - viz krok č. 1.
 • Ketlovací jehly a kleště
 • Spojovací kroužky
 • Broušené korálky různých barev (ohňovky)
 • Zapínání

Návod:

 1. Na hodinový strojek upevníme pomocí kleští spojovací kroužky. Já jsem zvolila tři - na ty budeme pak upevňovat ketlovacíc jehly s korálky.

  Ketlovací jehly lze připojit přímo na strojek, ale z hlediska flexibility náramku se řešení s kroužky ukázalo jako lepší.

 2. Připravíme si ketlovací jehly, navlékneme korálky a na konci jehly vytvoříme pomocí ketlovaích kleští druhé očko. Kdo neví jak na to, podívejte se do mých starších návodů. Každou ketlovací jehlu připevníme na jeden kroužek.

 3. Nyní máme z jedné strany ketlovací jehly napojeny kroužky na hodinový strojek, z druhé strany na ně připevníme opět kroužek - tentokrát všechny tři jehly nasměrujeme do jednoho spojovacího kroužku. Pokračujeme dál, na kroužek přidáme tentokrát již jen dvě ketlovací jehly, opět kroužek, pak zase dvě ketlovací jehly, dokud náramek u hodinek nemá potřebnou délku.

  Tady se vám práce může trošku zkomplikovat, když se budete snažit "nacpat" dvě ketlovací jehly do jednoho kroužku, můžete je jemně prohnout, případně lze použít jednu jehlu trošku delší, aby pak obě do kroužku pasovaly.

 4. Jako uzávěr jsem se rozhodla použít tzv. americké zapínání. Připevníme ho na jehly opět pomocí spojovacího kroužku. Rozhodně nepoužívejte magnetické zapíníní, je sice praktické, ale hodinky zmagnetizuje a zničí!!

 5. A tady je výsledný produkt...snad se bude líbit :-)

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2023 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena