Novinky
19.06.2019
Nová verze stránek
Rádi bychom vám představili novou verzi internetového obchodu i magazínové části stránek Českých tradic. Přechodem na nový systém by se web měl stát p... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Korálkování
 4. Hodinky s náramkem z korálků
23.07.2019

Hodinky s náramkem z korálků

Materiál a nářadí:

 • hodinový strojek - dá se sehnat na internetu v různých eshopech, musí být uzpůsoben tomu, že na něj budeme přidělávat korálky - viz krok č. 1.
 • Ketlovací jehly a kleště
 • Spojovací kroužky
 • Broušené korálky různých barev (ohňovky)
 • Zapínání

Návod:

 1. Na hodinový strojek upevníme pomocí kleští spojovací kroužky. Já jsem zvolila tři - na ty budeme pak upevňovat ketlovacíc jehly s korálky.

  Ketlovací jehly lze připojit přímo na strojek, ale z hlediska flexibility náramku se řešení s kroužky ukázalo jako lepší.

 2. Připravíme si ketlovací jehly, navlékneme korálky a na konci jehly vytvoříme pomocí ketlovaích kleští druhé očko. Kdo neví jak na to, podívejte se do mých starších návodů. Každou ketlovací jehlu připevníme na jeden kroužek.

 3. Nyní máme z jedné strany ketlovací jehly napojeny kroužky na hodinový strojek, z druhé strany na ně připevníme opět kroužek - tentokrát všechny tři jehly nasměrujeme do jednoho spojovacího kroužku. Pokračujeme dál, na kroužek přidáme tentokrát již jen dvě ketlovací jehly, opět kroužek, pak zase dvě ketlovací jehly, dokud náramek u hodinek nemá potřebnou délku.

  Tady se vám práce může trošku zkomplikovat, když se budete snažit "nacpat" dvě ketlovací jehly do jednoho kroužku, můžete je jemně prohnout, případně lze použít jednu jehlu trošku delší, aby pak obě do kroužku pasovaly.

 4. Jako uzávěr jsem se rozhodla použít tzv. americké zapínání. Připevníme ho na jehly opět pomocí spojovacího kroužku. Rozhodně nepoužívejte magnetické zapíníní, je sice praktické, ale hodinky zmagnetizuje a zničí!!

 5. A tady je výsledný produkt...snad se bude líbit :-)

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena