Novinky
05.01.2020
6.-10.1.2020 - inventura
Abyste měli jistotu, že zboží, které je uvedeno skladem v konkrétním množství je skutečně v tomto rozsahu k dispozici, musíme to vše řádně spočítat. P... číst celé
19.12.2019
Konec vánoční expedice
Dneškem ukončujeme expedice objednávek, které byste rádi obdrželi do Štědrého dne. Pokud na doručení do Vánoc netrváte, Vaší objednávku samozřejmě rád... číst celé
17.11.2019
19.-21.11.2019 - omezení expedice objednávek
Z důvodu plánované rekonstrukce rozvodné sítě elektřiny budeme ve dnech 19.-21.11.2019 bez dodávky elektrické energie a expedice objednávek budou omez... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Modelování
 4. FIMO klimt technika
31.07.2019

FIMO klimt technika

Materiál a nářadí:

 • minimálně dvě polymerové hmoty odlišných barev, přičemž doporučuji použít jednu barvu výrazně světlejší než ostatní, ideální je střídat tmavou a světlou barvu
 • Fimo modelovací pistole nebo extrudér (já používám modelovací pistoli)

Návod:

 1. Nejprve zvolíme barvy, které chceme mít na výsledném výrobku. Hmotu zpracujeme na válečky o průměru o něco menší než je šířka pistole.

 2. Válečky nyní nařežeme na plátky (kolečka) a z těch vytvoříme nový různobarevný váleček - střídáme barvy, ideální je střídat vždy světlou s tmavší, vzor pak lépe vynikne.

 3. Odšroubujeme kolečko na konci pistole a vložíme na ní zvolený nástavec, v mém případě to byl nástavec s výřezem ve tvaru kostičky.

  Nyní začneme z pistole vytlačovat fimo hmotu. Pokud vám to nepůjde lehce, mějte trpělivost, někdy to jde ztěžka, hodně záleží na typu hmoty.

 4. Z pistole postupně vytlačíme všechnu fimo hmotu, vznikne nám dlouhý tenký váleček. Uvnitř válečků se nám smíchaly barvy, i když povrch je jednobarevný. Nyní musíme váleček rozřezat na menší části, abychom odhalili vzor, který vznikl stlačováním.

 5. Okraje válečku odřízneme, většinou jsou jednobarevné a vzor se objeví až kousek za kraji válečku.

 6. Váleček nakrájíme na několik menších válečků, počet záleží na tom, co má být konečným výrobkem a jaký chceme tvar a velikost. V mém případě jsem dlouhý váleček rozdělila na devět válečků a ty jsem poté naskládala na sebe do tvaru čtverce. Válečky k sobě přitlačíme, lze použít například dvě sklíčka. Stlačujeme tak dlouho, dokud se neurovají spoje mezi válečky.

  Takto vzniklý hranatý váleček jsem poté ještě dál rozkrájela na plátky a ty jsem spojila čtyři k sobě (na dolním obrázku vidíte spojené první dva), z nich vytvořím přívěšek. Další možností je plátky již dále nespojovat a použít čtverec na korálky nebo naušnice.

 7. Špendlíkem uděláme dírku na zavěšení.

 8. Nyní hmotu zapečeme v troubě, postupujte podle návodu výrobce (např. Fimo zapékáme 30 minut při 130 stupních).

 9. Necháme vychladnout a máme hotovo. Můžeme ještě přelakovat lakem na fimo, získáme tak lesklý efekt.
  Růžové korálky byly vytvořené pomocí nástavce ve tvaru trojlístku.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

                 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2019 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena