Novinky
21.10.2020
Výdejní místa jsou otevřená
Stejně, jako tomu bylo na jaře, tak i nyní si můžete své objednávky nechat doručovat na výdejní místa Zásilkovny. Valná většina výdejních míst je otev... číst celé
24.04.2020
Návrat k normálnímu režimu
Spolu s ostatním uvolňováním některých opatření státem i my máme omezeních spojených s expedicí objednávek už jen minimum. Dobírku už lze nyní vybrat ... číst celé
16.03.2020
Expedujeme, ale...
I v této složité době jsme připraveni expedovat vaše objednávky tak rychle, jak jste od nás zvyklí. Jen buďte opatrní při výběru způsobu dopravy - Čes... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Modelování
 4. FIMO klimt technika

FIMO klimt technika

Materiál a nářadí:

 • minimálně dvě polymerové hmoty odlišných barev, přičemž doporučuji použít jednu barvu výrazně světlejší než ostatní, ideální je střídat tmavou a světlou barvu
 • Fimo modelovací pistole nebo extrudér (já používám modelovací pistoli)

Návod:

 1. Nejprve zvolíme barvy, které chceme mít na výsledném výrobku. Hmotu zpracujeme na válečky o průměru o něco menší než je šířka pistole.

 2. Válečky nyní nařežeme na plátky (kolečka) a z těch vytvoříme nový různobarevný váleček - střídáme barvy, ideální je střídat vždy světlou s tmavší, vzor pak lépe vynikne.

 3. Odšroubujeme kolečko na konci pistole a vložíme na ní zvolený nástavec, v mém případě to byl nástavec s výřezem ve tvaru kostičky.

  Nyní začneme z pistole vytlačovat fimo hmotu. Pokud vám to nepůjde lehce, mějte trpělivost, někdy to jde ztěžka, hodně záleží na typu hmoty.

 4. Z pistole postupně vytlačíme všechnu fimo hmotu, vznikne nám dlouhý tenký váleček. Uvnitř válečků se nám smíchaly barvy, i když povrch je jednobarevný. Nyní musíme váleček rozřezat na menší části, abychom odhalili vzor, který vznikl stlačováním.

 5. Okraje válečku odřízneme, většinou jsou jednobarevné a vzor se objeví až kousek za kraji válečku.

 6. Váleček nakrájíme na několik menších válečků, počet záleží na tom, co má být konečným výrobkem a jaký chceme tvar a velikost. V mém případě jsem dlouhý váleček rozdělila na devět válečků a ty jsem poté naskládala na sebe do tvaru čtverce. Válečky k sobě přitlačíme, lze použít například dvě sklíčka. Stlačujeme tak dlouho, dokud se neurovají spoje mezi válečky.

  Takto vzniklý hranatý váleček jsem poté ještě dál rozkrájela na plátky a ty jsem spojila čtyři k sobě (na dolním obrázku vidíte spojené první dva), z nich vytvořím přívěšek. Další možností je plátky již dále nespojovat a použít čtverec na korálky nebo naušnice.

 7. Špendlíkem uděláme dírku na zavěšení.

 8. Nyní hmotu zapečeme v troubě, postupujte podle návodu výrobce (např. Fimo zapékáme 30 minut při 130 stupních).

 9. Necháme vychladnout a máme hotovo. Můžeme ještě přelakovat lakem na fimo, získáme tak lesklý efekt.
  Růžové korálky byly vytvořené pomocí nástavce ve tvaru trojlístku.

Autor: Elenka - Lenka Kočová


Další foto:

                 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2020 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena