Novinky
02.08.2021
Dovolená
Ve dnech 16.-24.8.2021 čerpáme dovolenou - v těchto dnech nebudou objednávky expedované. Skladové zboží z dobírkových a uhrazených objednávek připraví... číst celé
18.06.2021
Odstávka datových sítí České pošty
POZOR! Očekáváte balíček doručovaný Českou poštou a máte v plánu si ho zajít vyzvednout o víkendu? Změňte plány! Česká pošta bude mít od pátku 18.6.20... číst celé
19.02.2021
Technický problém poštovních serverů
Psali jste nám e-mail a nedočkali jste se odpovědi? Ačkoliv si na kvalitní komunikaci se zákazníky zakládáme, tak se to opravdu mohlo stát. Již pár dn... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Decoupage
 4. Dětské puzzle - základní decoupage

Dětské puzzle - základní decoupage

Materiál a nářadí:

 

Návod:

 1. Pokud budeme chtít udělat puzzle pro malé děti, pak zvolíme raději jen 16-ti nebo 9-ti dílkovou puzzle variantu a samozřejmě také vhodný dětský motiv.
  Z ubrousku odstraníme nepotištěné vrstvy a ze zbylé vrstvy vystřihneme motiv.

 2. Místo, kam budeme lepit ubrousek natřeme bílou akrylovou barvou. Vrchní vrstva ubrousku je totiž natolik slabá, že kopíruje barvu pozadí. Proto jako jako podkladovou barvu pod ubrousek volíme zpravidla barvu bílou, která motiv ubrousku zvýrazní.
  Barvu necháme zaschnout a místo, kam nalepíme ubrousek natřeme lepidlem na decoupage.

 3. Plochu, kam jsme nanesli lepidlo necháme chvilku "zavadnout", poté na ní opatrně  položíme ubrousek a pomocí suché houbičky (na mytí nádobí) "tupováním" ubrousek vyhladíme.

 4. Stejně tak jako jsme polepili samotné puzzle, můžeme polepit spodní desku, kam se budou puzzle dílky skládat a tím tak dát dětem návod, kam který dílek patří.
  Poté jak puzzle dílky, tak spodní díl puzzle přelakujeme lesklým decoupage lakem a necháme pořádně uschnout.

 5. Zatímco budou puzzle dílky a deska schnout, můžeme si ozdobit - obarvit.
  Po odekorování rámeček přilepíme ke spodní desce puzzle.

 6. Na řadu přichází "piplačka" s oddělováním jednotlivých puzzle dílků od sebe. Použít můžeme kobercový nůž, skalpel nebo malé nůžky.

A máme hotovo. Pokud chcete udělat složitější verzi, stačí vynechat nápovědu (nenalepit stejný motiv znovu na desku s rámečkem), naopak můžete puzzle dílky odekorovat i zespodu jiným motivem  .

Přeji hodně zábavy při tvoření i při hře samotné.

Autor: Martin Bestajovský


Další foto:

             

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2021 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena