Novinky
30.06.2022
Omezení šití kostýmů
Ve dnech 1.- 10. 7. 2022 bude z důvodu čerpání dovolených uzavřena šicí dílna a nebudeme schopni vyřídit případné zakázky šití kostýmů. Pro ostatní o... číst celé
20.12.2021
Expedice zboží do Vánoc a o svátcích
Stále expedujeme a expedovat budeme i v mezisvátečním období, jen vám neumíme zaručit včasné a rychlé doručení objednaného zboží. Slíbit můžeme, že zb... číst celé
16.11.2021
Mikulášské kostýmy
Max. termín pro objednání mikulášských kostýmů, tak abychom je stihli nechat ušít a doručit vám do 3.12.2021 je PONDĚLÍ 22.11.2021. U objednávek přij... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Novinky v eshopu

Přihlašte se k odběru novinek

 1. Úvod
 2. Nápady
 3. Decoupage
 4. Dětské puzzle - základní decoupage

Dětské puzzle - základní decoupage

Materiál a nářadí:

 

Návod:

 1. Pokud budeme chtít udělat puzzle pro malé děti, pak zvolíme raději jen 16-ti nebo 9-ti dílkovou puzzle variantu a samozřejmě také vhodný dětský motiv.
  Z ubrousku odstraníme nepotištěné vrstvy a ze zbylé vrstvy vystřihneme motiv.

 2. Místo, kam budeme lepit ubrousek natřeme bílou akrylovou barvou. Vrchní vrstva ubrousku je totiž natolik slabá, že kopíruje barvu pozadí. Proto jako jako podkladovou barvu pod ubrousek volíme zpravidla barvu bílou, která motiv ubrousku zvýrazní.
  Barvu necháme zaschnout a místo, kam nalepíme ubrousek natřeme lepidlem na decoupage.

 3. Plochu, kam jsme nanesli lepidlo necháme chvilku "zavadnout", poté na ní opatrně  položíme ubrousek a pomocí suché houbičky (na mytí nádobí) "tupováním" ubrousek vyhladíme.

 4. Stejně tak jako jsme polepili samotné puzzle, můžeme polepit spodní desku, kam se budou puzzle dílky skládat a tím tak dát dětem návod, kam který dílek patří.
  Poté jak puzzle dílky, tak spodní díl puzzle přelakujeme lesklým decoupage lakem a necháme pořádně uschnout.

 5. Zatímco budou puzzle dílky a deska schnout, můžeme si ozdobit - obarvit.
  Po odekorování rámeček přilepíme ke spodní desce puzzle.

 6. Na řadu přichází "piplačka" s oddělováním jednotlivých puzzle dílků od sebe. Použít můžeme kobercový nůž, skalpel nebo malé nůžky.

A máme hotovo. Pokud chcete udělat složitější verzi, stačí vynechat nápovědu (nenalepit stejný motiv znovu na desku s rámečkem), naopak můžete puzzle dílky odekorovat i zespodu jiným motivem  .

Přeji hodně zábavy při tvoření i při hře samotné.

Autor: Martin Bestajovský


Další foto:

             

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

© Copyright 2001 - 2022 Ceske-tradice.cz - Všechna práva vyhrazena