Vánoční stromek - rekordy
Vánoční stromek - rekordy
Nejvyšším uříznutým vánočním stromem na světě byla douglaska vysoká 50,6 metrů (Pseudotsuga taxifolia), vztyčená v Northgate Shoping Center v Seattlu v prosinci 1950.
 
Za nejvyšší "vánoční" strom (neuřízlý) na světě byl a dosud snad je považován několik staletí starý eukalyptový strom, rostoucí ve Styx Valley v Tasmánii, měřící úctihodných 84 metrů. Za vánoční je považován díky aktivistům z Japonska, Austrálie a Kanady, kteří se snažili strom zachránit před těžbou dřeva. Na nějaký čas se stal strom jejich domovem a 17. prosince roku 2003 jej osvětlili více jak 3.000 solarními světly.
 
Nejvyšší strom na světě pro rok 2009
Pro letošní rok se stal největším svítícím vánočním stromem na světě strom v Mexico City. Největší vánoční strom byl rozsvícen v sobotu 5. prosince 2009. 
Se svojí výškou 110 metrů ukořistil světový rekord a tím pádem i zápis do Guinnessovy knihy.
Na výzdobě tohoto monstrózního stromu se podílelo na dvě stě lidí, kteří usilovně pracovali téměř celý měsíc. Výsledkem je strom ozdobený 1,2 milióny žárovek, které jsou navzájem propojeny  více než 80 kilometry kabelů. O celkové spotřebě elektrické energie se agentury už nezmiňují.
 
 
Dalším Guinessův rekord za největší plovoucí vánoční stromeček putuje do Brazílie do Rio de Janeira. Je vysoký 85 metrů a osvětlený téměř třemi milióny světel. 
 
 
Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

 

Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Nové články na email