Velikonoční kaktus

V mnoha domácnostech se setkáme s rostlinou s výrazně červenými květy, což je velikonoční kaktus. Pro laika je tento kaktus velice podobný kaktusu vánočnímu, jeho květy se vyvíjejí již v zimním období, ale rozkvétají až kolem Velikonoc a jsou oproti vánočnímu kaktusu pravidelné, listy má obroubené nápadným červeným lemem.

Místo původu má vánoční kaktus stejně jako kaktus vánoční v hlubokých brazilských pralesech, kde roste na stromech. Velice dobře se ale kaktusu daří i v našich zeměpisných šířkách. Velikonočnímu kaktusu se také někdy říká „věšák“ pro jeho dlouhé převislé listy.

Pokud kaktusu v zimním období poskytneme teplotu kolem 10oC, brzy se dočkáme nasazení poupat. Jakmile uvidíme, že kaktus začal nasazovat poupata, přesuneme rostlinu do teplejší a světlejší místnosti, kde se nám v čase velikonočním odmění velkým množstvím červených květů s jemným oranžovým tónem. Hlavně v době květu ji nesmíme nechat přeschnout, naopak ji dopřejeme dostatek kvalitní zálivky s hnojivem.
Rostlinku s nasazenými květy v květináči neotáčíme, porušili bychom rostlince světelné podmínky a díky nestabilní poloze by jí pak opadávaly poupata i rozkvetlé květy.

 

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet
Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Podmínky převzetí článků

Články můžete číst, tisknout a kopírovat POUZE PRO SVOJI POTŘEBU. Využít či převzít zveřejněné články, nápady či recepty je samozřejmě možné, ale pouze při dodržení určitých pravidel:

  1. o převzatých článcích (jmenovitě) musíme být předem informováni
  2. u každého schváleného článku musí být viditelně napsán zdroj (převzato z www.ceske-tradice.cz) s aktivním odkazem na www.ceske-tradice.cz
  3. články mohou být použity pouze nekomerčně jako naučně-informativní text
  4. v případě, že by někdo žádal Váš web o možnost převzetí našich článků, musí kontaktovat přímo nás (některé články jsou psané našimi externími spolupracovníky a některé jsou vyměněné a u těch musíme mít kontrolu, kdo a kam je umístí)
  5. na jednom webu může být použito max. 5 článků - na ostatní může být uveden pouze odkaz na naše stránky
  6. články nesmí být uveřejněny na stránkách propagující rasismus, fašismus, pornografii, hazardní hry apod nebo na stránkách s odkazy na tyto weby

Pro možnost komerčního využití nás kontaktujte na našem emailu: martin@ceske-tradice.cz

Kopírování článků a to i jejich částí bez svolení autora, je závažným porušením autorských práv a je po právní stránce trestné.
Články zjišťujeme pomocí vyhledávacího robota několikrát ročně a jakékoliv zjištěné prohřešky jsou a budou dle rozsahu a způsobu kopírování a dalšího využívání předávány našemu právnímu zástupci.
 

Nové články na email