Hledání pramenů a pokladů

K hledání pramenů používáme větévky dubové, jilmové nebo lískové, za zelena uříznuté, s neporušenou kůrou a ve tvaru rozsochy (V).
Držíme ji hrotem vzhůru, oba konce dlaněmi ven obrácenými, lehce ohýbajíce a stlačujíce. Takto projdeme pomalu místem šetření. Čas od času dupneme nohou, aniž bychom zvedli patu od země, až se hůlka pohne. Kráčíme-li nad vodou, hůlka se někdy stočí, jakoby se chtěla zlomiti.

K hledání pokladů vyrobíme svíčku z vosku a husího tuku. Připevníme ji na lískovou větev, zvláštním způsobem uříznutou a ohnutou do tvaru podkovy. Odebéřeme se na místo, kde se domnělý poklad nalézá a svíčku rozsvítíme. Blížíme-li se k úkrytu, plamen začne prskat. Jsme-li na místě - zhasne.


POZOR!!!
Tento článek pochází z knih i několik staletí starých a články zde uveřejněné neslouží jako návody, nýbrž jen jako ukázka čarování v minulosti a jako taková je určena především k pobavení.
Server České tradice neodpovídá za úrazy či škody, způsobené neodborným zacházením s články tohoto serveru.
 
 
 
Použitý obrázek: http://www.cicap.org
 
 
----------------------------------------------------------------------
Vše, co správná čarodějnice potřebuje k čarodějnickému sletu (kostýmy, líčidla, různou havěť, košťata a další) můžete zakoupit v našem obchodě.
 
Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet
Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Podmínky převzetí článků

Články můžete číst, tisknout a kopírovat POUZE PRO SVOJI POTŘEBU. Využít či převzít zveřejněné články, nápady či recepty je samozřejmě možné, ale pouze při dodržení určitých pravidel:

  1. o převzatých článcích (jmenovitě) musíme být předem informováni
  2. u každého schváleného článku musí být viditelně napsán zdroj (převzato z www.ceske-tradice.cz) s aktivním odkazem na www.ceske-tradice.cz
  3. články mohou být použity pouze nekomerčně jako naučně-informativní text
  4. v případě, že by někdo žádal Váš web o možnost převzetí našich článků, musí kontaktovat přímo nás (některé články jsou psané našimi externími spolupracovníky a některé jsou vyměněné a u těch musíme mít kontrolu, kdo a kam je umístí)
  5. na jednom webu může být použito max. 5 článků - na ostatní může být uveden pouze odkaz na naše stránky
  6. články nesmí být uveřejněny na stránkách propagující rasismus, fašismus, pornografii, hazardní hry apod nebo na stránkách s odkazy na tyto weby

Pro možnost komerčního využití nás kontaktujte na našem emailu: martin@ceske-tradice.cz

Kopírování článků a to i jejich částí bez svolení autora, je závažným porušením autorských práv a je po právní stránce trestné.
Články zjišťujeme pomocí vyhledávacího robota několikrát ročně a jakékoliv zjištěné prohřešky jsou a budou dle rozsahu a způsobu kopírování a dalšího využívání předávány našemu právnímu zástupci.
 

Nové články na email