Jasnovidost

Jasnovidost

Jasnovidnost osobní jest dar obdobný psychometrickému, jenže s tím rozdílem, že není každý jasnovidným. Cvičíme ji, zavrouce oči a na nic nemyslíce.


Zření v magické zrcadle
Subjektem budiž sedmileté dítě, dvanáctiletá dívka nebo velmi nervózní žena. Pokusnou osobu posadíme k zrcadlu a požádáme ji, aby do něho zírala. Postavivše se za osobu, položíme jí ruku na hlavu aneb zdvihneme obě ruce až k záhlaví (magnetické tahy nejsou nutné, ježto pokusná osoba nemusí býti uspána). Zakrátko spatří objekt v zrcadle obláčky, pak barvy světelného vidma, až konečně objeví se vidiny.

Roztřídění magických zrcadel
Kotouče a černá zrcadla jsou zrcadla saturnská a užívají je muži.
Nádoby a číše naplněné vodou jsou zrcadla měsíční a užívají jich ženy.
Polokoule a koule kovové jsou zrcadla sluneční, nevyžadují subjektů a zíráme do nich sami.

Výroba magických zrcadel

1. předpis
Magickým zrcadlem jest křišťálová číše až po okraj naplněná vodou. Číši postavíme na bílou pokrývku. Za číši postavíme dvě svíce. Subjekt usedne k číši, aby dobře viděl vodní hladinu.

2. předpis
Místo číše použijeme křišťálové baňky, naplněné vodou, aneb křišťálové koule.

3. předpis
Na broušené sklo vylejeme (aniž bychom použili štětce na roztírání) na mírném ohni roztopenou směs tuhy a olivového oleje a necháme nahladko zaschnouti.

POZOR!!!
Tento článek pochází z knih i několik staletí starých a články zde uveřejněné neslouží jako návody, nýbrž jen jako ukázka čarování v minulosti a jako taková je určena především k pobavení.
Server České tradice neodpovídá za úrazy či škody, způsobené neodborným zacházením s články tohoto serveru.
 
----------------------------------------------------------------------

Vše, co správná čarodějnice potřebuje k čarodějnickému sletu (kostýmy, líčidla, různou havěť, košťata a další) můžete zakoupit v našem obchodě.

 

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet
Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Nové články na email