Rady - jak nenaletět

1.apríl je velmi ošemetná věc. Nejjednodušší způsob jak nenaletět, by zřejmě byla rada zamknout se doma a nevystrčit po celý den ani nos. Většina z nás si ale celodenní lenošení nemůže dovolit. A právě pro ty jsme vypsali něco málo z toho, na co by si měl člověk v takovýto den dávat pozor.

 1. Už večer než půjdete spát si pečlivě ukryjte oblečení na příští den. Budete ušetřeni nemilého zjištění, že nemáte v čem jít do práce.
 2. Také budíka si tajně připravte ještě jednoho. V práci by nemuseli žertík, kdy se v noci zničehonic posunou ručičky, pochopit.
 3. Ráno pozor na místo, kam dopadne Vaše ruka, která by měla umlčet budík - na jeho místě by mohlo být něco jiného (kaktus, nočník, dort aj.)
 4. Pokud bylo Vaše oblečení ráno na stejném místě, na kterém bylo předchozího večera ukryto, mělo by být vše v pořádku. I tak si dávejte pozor do čeho se oblékáte. Buďte ostražití zejména při obouvání do domácí obuvy.
 5. V koupelně je většina z nás pěkně rozespalá a tak si tento den neuvědomí, že to co si dává na kartáček na zuby nemusí být zubní pasta. U pánu je pak nebezpečí, že místo pěny na holení naleznou např. šlehačku.
 6. Kávu, čaj a vlastně celou snídani si raději udělejte sami. Nic nechutná tak odporně jako káva s citrónem nebo osolený čaj.
 7. Špatným vtipem jsou vyfouklá kola u auta, čokoláda na sedačce řidiče ad., ale i tak raději neriskujte a tento den jeďte do práce MHD. Třeba budete opravdu štěstí a nikdo z Vašich spocestujících Vám tu žvýkačku či něco jiného na záda nepřilepí.
 8. Konečně jste v pořádku dorazili do práce. Pokud nepracujete jako telefonistka, nezvedejte telefony. Sluchátka bývají začerněna.
 9. Na toaletě také pozor - přes prkénko bývá občas natažena průsvitná folie a běda pak tomu, kdo spěchá na záchod, protože ráno vypil citrónovou kávu, z které dostal běhavku.
 10. Na televizi se tento den vůbec nekoukejte, rádio neposlouchejte a na noviny úplně zapomeňte. Media jsou tento den plná nesmyslů a zbytečně by Vám popletli hlavu. Není nic trapnějšího tvrdit, že gorila v zoo porodila klokana (ačkoliv je to pravda - vždyť jste to slyšel v radiu na vlastní uši).
Pokud máte vlastní "hořkou" zkušenost, neváhejte a upozorněte ostatní návštěvníky webu.

Výše uvedené návody "Jak nenaletět" mohou být použity i jako návod "Jak někoho napálit".
 
Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet
Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Podmínky převzetí článků

Články můžete číst, tisknout a kopírovat POUZE PRO SVOJI POTŘEBU. Využít či převzít zveřejněné články, nápady či recepty je samozřejmě možné, ale pouze při dodržení určitých pravidel:

 1. o převzatých článcích (jmenovitě) musíme být předem informováni
 2. u každého schváleného článku musí být viditelně napsán zdroj (převzato z www.ceske-tradice.cz) s aktivním odkazem na www.ceske-tradice.cz
 3. články mohou být použity pouze nekomerčně jako naučně-informativní text
 4. v případě, že by někdo žádal Váš web o možnost převzetí našich článků, musí kontaktovat přímo nás (některé články jsou psané našimi externími spolupracovníky a některé jsou vyměněné a u těch musíme mít kontrolu, kdo a kam je umístí)
 5. na jednom webu může být použito max. 5 článků - na ostatní může být uveden pouze odkaz na naše stránky
 6. články nesmí být uveřejněny na stránkách propagující rasismus, fašismus, pornografii, hazardní hry apod nebo na stránkách s odkazy na tyto weby

Pro možnost komerčního využití nás kontaktujte na našem emailu: martin@ceske-tradice.cz

Kopírování článků a to i jejich částí bez svolení autora, je závažným porušením autorských práv a je po právní stránce trestné.
Články zjišťujeme pomocí vyhledávacího robota několikrát ročně a jakékoliv zjištěné prohřešky jsou a budou dle rozsahu a způsobu kopírování a dalšího využívání předávány našemu právnímu zástupci.
 

Nové články na email