Pomlázka z 9 proutků - tatar
Pomlázka z 9 proutků - tatar
 
Materiál a nářadí:
  • Vrbové proutky
  • nůž
  • provázek
Postup:
1.
  Vybereme si 9 stejně silných a dlouhých proutků a jeden proutek na omotání rukojeti.
Připravenou rukojeť přimáčkneme mezi kolena a proutky si rozdělíme na 4 do levé ruky, 4 do pravé ruky, poté nám zbude devátý, středový prut.
Středový proutek budeme oplétat střídavě proutky z pravé a z levé strany. Začneme tak, že zadním proutkem z pravé ruky obtočíme středový proutek směrem dopředu. Poté vezmeme přední proutek z levé ruky a obtočíme středový proutek dozadu. Celý postup opakujeme neustále dokola, přičemž musíme dodržet pravidelné střídání stran. Pletení ukončíme 5-7 cm před koncem a pomocí provázku konce prutů včetně středového pevně stáhneme.
 
 
Diskuse
Autor:Jana Mikovcová
Datum:úno 9, 2012
Email:
Chtělo by to rozkreslit postup, z popisu mi to není jasné. Já ovládám pletení z 8 proutků, ale z tohoto jsem jelen, Jana
Autor:Martin
Datum:bře 23, 2016
zadním zprava dopředu, přední zleva dozadu. To musí být jasné jen tomu, kdo to už umí :-(
Autor:Kris
Datum:bře 27, 2016
Email:
Ne, bez problému jsem to z toho pochopila a upletla. Našla jsem mnohem rozepsanější návody s fotkama, podle kterých jsem nebyla schopná to pochopit. Ale je fakt, že člověk asi musí umět uplést alespoň nějakou pomlázku, aby měl trošku povědomí, "jak se to chová" :-)
Nové nápady na email

POZOR! Ve dnech 14.5.-4.6.2019 čerpáme dovolenou. Poslední balíčky odejdou v pondělí 13.5., další pak až ve středu 5.6.. Systém bude objednávky i nadále nonstop přijímat, následně budou objednávky vyřízené po naší dovolené v pořadí, v jakém je systém přijme. Děkujeme za pochopení a trpělivost!

Novinky na email