Pomlázka z 8 proutků - klasická
Pomlázka z 8 proutků - klasická
 
Materiál a nářadí:
  • Vrbové proutky
  • nůž
  • provázek
Postup:
1.   Klasická a nejběžnější pomlázka se plete z osmi proutků. Připravíme si jich o něco více, jeden na ovázání rukojeti a alespoň 2 náhradní, kdyby se nám při práci některý zlámal.

 
 
2.


3.

4.
 
  Horní proutek z levé ruky vedeme mezi druhým a třetím proutkem v pravé ruce, ohneme a vrátíme spodem zase do levé ruky, ale dospodu čtveřice proutků, takže v pravé ruce máme proutky beze změny, v levé ruce se dostal horní proutek úplně dolů.

Stejně tak provedeme zprava: horní proutek vedeme středem levé čtveřice, ohneme a spodem vrátíme zase vpravo dolů. Držíme opět v každé ruce 4 vyrovnané proutky, ale na každé straně se horní proutek dostal dospodu.

Stejným způsobem stále dokola. Pokud se budeme držet postupu a strany budeme pravidelně střídat, bude pomlázka skutečně čtyřhranná. Nesmíme zapomenout pomlázku při pletení dobře utahovat.
Asi 5 cm před ukončením pletení vložíme mezi proutky pevný provázek, dopleteme konce proutků, pevně ovážeme provázkem a zavážeme.
 
 
Diskuse
Autor:Joža Debil
Datum:bře 17, 2016
Email:
Privátní příspěvek
Autor:Vojta
Datum:bře 24, 2016
Email:
To jsi leda tak ty, ne oni. Tohle je opravdu běžný způsob pletení a mají ho popsaný dobře. Asi sis narval blbé pruty, které se k ničemu jinému než ke strčení dopr... nehodí.
Nové nápady na email

POZOR! Ve dnech 14.5.-4.6.2019 čerpáme dovolenou. Poslední balíčky odejdou v pondělí 13.5., další pak až ve středu 5.6.. Systém bude objednávky i nadále nonstop přijímat, následně budou objednávky vyřízené po naší dovolené v pořadí, v jakém je systém přijme. Děkujeme za pochopení a trpělivost!

Novinky na email