Podzimní strašidlo (dlabaná dýně)
Podzimní strašidlo (dlabaná dýně)

Materiál a nářadí:
  • Dýně (popř. řepa, použít se dá i meloun)
  • nůž
  • lžíce
  • šablona
  • lepící páska
  • čajová svíčka
  • šídlo
Každá dýně či řepa je vhodná pro jiný motiv. Pro naši dýni jsme vybrali klasický a jednoduchý "halloweenský" motiv smějícího se strašáka.
 
Postup:
1.
  Vybraný motiv přitiskneme k dýni a pomocí lepící pásky přichytíme. Šídlem uděláme vpichy podél obrysu motivu. Takto "obšijeme" celý motiv a po dokončení sundáme papírovou šablonu.    
       
2.   Potom vezmeme nůž a šikmým řezem směrem ke středu vyřízneme v horní části dýně poklop. Pomocí lžíce dýni vydlabeme vnitřek dýně (semínka můžeme dávat stranou a usušit - chutnají dobře a dají se později využít).    
       
3.   Pomocí nožíku nebo plátku pilky začneme vyřezávat oči, nos a pusu podle předem naznačeného obrysu šablony. Po obřezání každého detailu, vyřezaný díl vytlačíme ven pomocí ruky.    
       
4.   Po dokončení vyřezávání naaranžujeme dýni na vhodné místo na zahradě. Můžeme ji položit na podestýlku z dřevěné vlny nebo ze slámy či sena. Večer pak vložíme dovnitř dýně čajovou svíčku, zapálíme ji, uzavřeme poklopem a můžeme se začít bát...

Dekorace z dýně či česká varianta z řepy vypadá ve tmě moc hezky a oživí studenou podzimní zahradu.
 
Diskuse
Autor:Katulka
Datum:lis 6, 2010
skoda ze jsem letos nesehnala zadnou hezkou dyni jinak bych si ji velice rada vyrezala. tak snad priste xD
Autor:Petr Macháč
Datum:říj 27, 2013
Email:
Ach jo, opravdu přívětivá stránka. Člověk si chce vyřezat dýní, líbí se mu ta z vašich stránek a nemůže si ani stáhnout obrázek k vytisknutí jako šablonu. Díky a hurá pryč odsud
Nové nápady na email

POZOR! Ve dnech 14.5.-4.6.2019 čerpáme dovolenou. Poslední balíčky odejdou v pondělí 13.5., další pak až ve středu 5.6.. Systém bude objednávky i nadále nonstop přijímat, následně budou objednávky vyřízené po naší dovolené v pořadí, v jakém je systém přijme. Děkujeme za pochopení a trpělivost!

Novinky na email