Maska z papíru
Maska z papíru
 
Materiál a nářadí:
  • škrob na prádlo (alternativně lepidlo na tapety)
  • voda
  • novinový papír
  • bílý papír
  • nafukovací balónek
  • barvy
Postup:
1.
  Do misky nalijeme vodu a rozpustíme v ní škrob na prádlo, čímž nám voda zhoustne. Potom vezmeme staré noviny, roztrháme je na malé kousky a namočíme v připraveném roztoku.

 
 
2.   Nafoukneme balónek do potřebné velikosti a začneme na něj postupně nanášet namočené papírové „žmolky“, které můžeme podle potřeby tvarovat. Například tam, kde má být budoucí nos, dáme větší vrstvu. Do konečné podoby vytvarovanou masku necháme několik hodin zaschnout (zatvrdnout) a pak balónek vyfoukneme.
 
 
3.   Vlasy, vousy, chlupy a řasy pro masku vytvoříme z vaty, provázků či chemlonu.

Tímto způsobem si můžeme vyrobit jednoduchou masku jak na Mikuláše a maškarní bály, tak i na masopust.
 
         
 
Diskuse
Autor:Jaruška
Datum:bře 25, 2016
Email:
Dobrý večer, tato technika "kašírování" z papíru je použitelná na spoustu věcí. Teď aktuálně na velikonoční vajíčka i veliká vejce, zajochy i kuřátka. Po uschnutí jsou výtvory lehké, snadno se zdobí všemi technikami, které znáte- od malování balkryly, polepování barevnými papíry až po vyřezávání otvorů a skládání z více dílů,...Mám tuto techniku moc ráda. jk*
Nové nápady na email

POZOR! Ve dnech 14.5.-4.6.2019 čerpáme dovolenou. Poslední balíčky odejdou v pondělí 13.5., další pak až ve středu 5.6.. Systém bude objednávky i nadále nonstop přijímat, následně budou objednávky vyřízené po naší dovolené v pořadí, v jakém je systém přijme. Děkujeme za pochopení a trpělivost!

Novinky na email